Tehlička pre deti zo Sýrie

Autor: CZŠ R. Zaymusa

Počas pôstneho obdobia sa naša škola opäť, ako každý rok, zapojila do projektu Tehlička pre misie, ktorá má tento rok názov: Tehlička pre deti zo Sýrie.

Projekt organizuje združenie SAVIO, ktoré podporuje saleziánske misijné diela. Tento rok je cieľom projektu prispieť na materiálnu pomoc, základnú zdravotnú starostlivosť a potravinovú pomoc pre viac ako 400 rodín, na školské pomôcky pre vzdelávacie a voľnočasové aktivity, letné kempy pre približne 2000 detí a mladých, či opravu bombou poškodeného centra Damasku. Bližšie informácie si môžete prečítať na www.tehlicka.sk.

Tehličky budeme predávať od Popolcovej stredy, vždy počas veľkej prestávky, pri bufete školy. Cena jednej tehličky je dobrovoľná, minimálne však 20 centov.

Aj takýmto spôsobom môžeme konať počas svätého pôstu dobré skutky a pomôcť deťom, mladým a celým rodinám, ktoré to veľmi potrebujú.

Thursday the 28th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS