Zamyslenie z rozhlasovej relácie - Vďaka za mamy

Úprimnú vďaku prijmi, Pane, za to, že MAMA vravieť komu mám. Za chvíle Tebou požehnané, čo s mamou denne prežívam.
Úprimnú vďaku prijmi, Bože, za lásku, čo cítiť smiem.Že odpustiť vie neposlušnosť, zlé slovko nikdy nepovie.
My cítime ťa, dobrý Bože, že každá mama svojim deťom vždy naporúdzi blízko je, na cestách týmto Tvojím svetom.
Že aj keď sily nestačia, snaží sa a nehľadí na seba,a na to, aby naozaj šťastie bolo, nikdy jej veľa netreba.
Ďakujem, Pane, za mamu moju a myslím to úprimne, veď predsa niet človeka iného, čo by viacej stál pri mne.
S Tebou, Pane, a s mamou mojou istotu mám každý deň. A verím, že neskončí sa tento vzťah, čo nie je iba krásny sen.
Prosím, Bože, za mamičky, za oteckov, za rodiny. Za tie deti, čo niečo im chýba, nech Tvojej veľkej láske, dobrotou napravím túto chybu.

Uč nás všetkých, Bože dobrý, pamätať to veľké prikázanie, že milovať treba Teba, ctiť si blížnych, ktorých máme a lásku dávať. Vypočuj nás, Pane.

...aby všetci boli jedno...
Postupne od Veľkej noci prechádzame stavom vzkriesenia a nanebovstúpenia Ježiša Krista. Tento týždeň budeme dvíhať svoj duchovný zrak k nebu a pripravovať sa na zoslanie Ducha Svätého. Ježiš nám zanecháva odkaz, aby sme jedno boli.
„Ježiš pozdvihol oči k nebu a modlí sa za Cirkev: Neprosím len za nich, ale aj za tých, čo skrze ich slovo uveria vo mňa, aby všetci boli jedno, ako ty, Otče, vo mne a ja v tebe, aby aj oni boli v nás jedno, aby svet uveril, že si ma ty poslal.“ Ján 17, 20-22

Skúsme tento odkaz predniesť do svetla našich triednych kolektívov. Spoločne prežívate časť dňa, ste svedkami rozličných situácií. Iste sa dobre cítite vtedy ak je atmosféra v triede radostná, nie sú žiaci, ktorí vyrušujú, nebijete sa, nestretávate sa so šikanou. Pre nás učiteľov je príjemné, keď prídeme do triedy a je tam poriadok, postavením sa v lavici pozdravíte učiteľa a s úsmevom začneme vyučovanie. Tiež nás poteší, keď si navzájom pomáhate, ste voči sebe priateľskí, vytvárate si spoločné chvíle na modlitbu za vás - vaše kolektívy i za nás - vašich učiteľov. Je to potrebná milosť a dar Ducha svätého. Duch Svätý, to je Kristova láska. Nech Kristova láska naplní naše srdcia.

Pane Ježišu, prosíme Ťa, pomáhaj nám pri hľadaní cesty jednoty v našich triednych kolektívoch.
Pane Ježišu, prosíme Ťa, daj nám silu a odhodlanie pomáhať slabším, vedieť sa zastať šikanovaných spolužiakov a pomáhať aj tým, ktorí majú problémy v správaní.
Pane Ježišu, ďakujem Ti za mojich spolužiakov.
Pane Ježišu, ďakujeme za prvoprijímajúce deti, obdar ich svojou láskou a potrebnými milosťami.

Thursday the 28th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS