Divadelné predstavenie v anglickom jazyku

Puss in Boots and Peter Black 3 - divadelné predstavenia v anglickom jazyku Každoročne sa zúčastňujú žiaci ročníkov 3. – 9. divadelného predstavenia v anglicko-slovenskom jazyku. Aj tento rok v piatok pred prázdninami nás čakalo ďalšie pokračovanie. Pre žiakov tretieho až šiesteho ročníka to bolo predstavenie na motívy rozprávky Kocúr v čižmách. Rozprávka, v ktorej starý mlynár zanechá svojim synom dedičstvo. O rozprávke, ktorá v krátkosti znie asi takto: "Bratia rozmilí otca stratili, najstarší syn dostal mlyn, stredný syn, verte-neverte, netáram, zdedil somára a najmladšiemu kocúr zostal a od bratov sa smiechu dočkal. Veselá anglicko-slovenská rozprávka s pesničkami o netradičnom

dedičstve v podobe kocúra, ktorý chce, aby mu jeho ustráchaný pán dal ušiť čižmy a on ho potom za odmenu privedie k bohatstvu a k láske krásnej princeznej. Rozprávka o tom, že sa netreba zľaknúť príležitosti, ale nevzdávať sa, skúšať šťastie a vytrvať úsilí, aby sa veci menili k lepšiemu. Pre žiakov siedmeho až deviateho ročníka si divadelníci z Martina pripravili tretie pokračovanie Peter Black. Tak, ako sa predchádzajúce predstavenia tematicky točili okolo „vrtkavosti života“ a okolo diania spojeného s hľadaním vhodného zamestnania, v treťom pokračovaní bol hlavný hrdina vystavený ďalšej skúške. Jeho východisková pozícia vôbec nebola na zahodenie. Má svoju lásku, má svoju prácu, má svoj iPhone a strechu nad hlavou a zjavne mu nič nechýba. To platí do momentu, kedy sa dozvedá, že sa z neho stáva dedič rodinného sídla. Divadelné predstavenia herci zvládli výborne po jazykovej ako aj obsahovej stránke. Žiakom sa predstavenia veľmi páčili, mnohé dialógy a frázy žiaci poznali. Angličtina bola pekná a zrozumiteľná. Honest and great.

Friday the 29th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS