Výtvarná výchova s akademickým maliarom Miroslavom Cipárom

Autor: Tuti Halajová

29. marcový deň nám priniesol niekoľko zázračných okamihov. Po besede a autogramiáde s dvoma významnými osobnosťami slovenskej umeleckej scény sme stihli ešte aj hodinu výtvarnej výchovy, na ktorú do 5.B zavítal akademický maliar Miroslav Cipár. A tak si decká pod jeho taktovkou vyskúšali ilustráciu rozprávky Slncový kôň. Po úvodnom motivačnom rozhovore, v ktorom žiaci prezentovali svoje predstavy o aktéroch ľudovej rozprávky, sa všetci s chuťou pustili do práce. Bolo veľmi radostné sledovať ich chuť a zanietenosť. Podaktorým sa toto výtvarné "šantenie" tak zapáčilo, že chceli ostať ešte oveľa dlhšie, ako nám to dovolil školský zvonček. Verím, že tieto vzácne chvíle si žiaci ešte dlho uchovajú vo svojej pamäti. Ďakujeme za úžasný zážitok!

Celú fotogalériu z hodiny VYV si môžete pozrieť na našej fb. stránke Naša Zaymuska.

Thursday the 25th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS