Lyžiarsky výcvik

Autor: Ľ. Bytčánek

Lyžiarsky výcvik 2014/2015

Ráno 8. februára sa pred našou školou začali zhromažďovať žiaci, niektorí v sprievode svojich rodičov ovešaný cestovnými taškami spolu s lyžiarskou výstrojou. Tento deň sme vyrážali na lyžiarsky výcvik a začali sme ho na svätej omši v Katedrále Najsvätejšej Trojice v Žiline. Náš duchovný otec Jozef celebroval svätú omšu pri ktorej sme prosili aj za nás, účastníkov lyžiarskeho výcviku. Docestovali sme do krásneho prostredia Západných Tatier a ubytovali sa na chate Primula. Po ubytovaní sme pristúpili k rozdeleniu skupín podľa lyžiarskych zručností žiakov.

Najbližišie dni sme trávili na lyžiarskych svahoch v Spálenej doline. V utorok večer sme vycestovali do Zuberca, kde sme sa zúčastnili svätej omše v kostole svätého Vendelína.

Celý náš lyžiarsky kurz bol každodenne obohatený aj o iné aktivity, ako napríklad turistika, poznávanie okolia, stolný tenis a iné hry za čo patrí veľké ďakujem vedúcemu kurzu p. učiteľovi Blasbalgovi.

Takto si žijeme

Thursday the 25th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS