Slávnostná sv. omša pri príležitosti 5. výročia posvätenia našej školskej kaplnky

Autor: Katarína Križňanová

V stredu 28. októbra ráno sa náš vestibul zaplnil našimi deťmi, učiteľmi, zamestnancami školy, rodičmi a vzácnymi hosťami, aby sme pri slávnostnej sv. omši spoločne ďakovali za veľký dar, ktorý máme v škole už 5. rokov – našu Kaplnku sv. Pavla, apoštola. Slávnostnú sv. omšu celebroval otec vikár Ladislav Stromček, koncelebrovali: pán dekan Peter Holbička a náš pán kaplán Pavol Gera. Pre každého z nás je veľký dar mať v škole Sviatostného Spasiteľa, mať miesto, kam môžeme vždy prísť, kde môžeme ďakovať, prosiť, oddýchnuť si ... Sme vďační Pánu Bohu, nášmu otcovi biskupovi, všetkým kňazom, bývalému p. riaditeľovi, tým, ktorí pomáhali, realizovali..., mnohým dobrodincom, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k vybudovaniu našej kaplnky. V záverečných príhovoroch a poďakovaniach odzneli aj slová nášho p. riaditeľa Radoslava Kačura, ktoré si prepožičal od jednej žiačky: “Naša kaplnka je síce malá, ale Nekonečný Boh sa do nej zmestí...“

Kaplnka je stále otvorená a Pán Ježiš v nej čaká na každého z nás. Môžeme prísť hocikedy. Veď všetci veľmi dobre vieme, že bez Božieho požehnania sú márne naše namáhania. A preto neváhajme a vyprosujme si toto požehnanie aj naďalej.

Celú fotogalériu si môžete pozrieť na našej fb. stránke Naša Zaymuska.

Friday the 26th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS